تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
وبلاگ شخصی جواد اسدالهی عیلکی


۴ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

جواد اسدالهی ۹۴-۹-۱۸ ۰ ۰ ۶۳

جواد اسدالهی ۹۴-۹-۱۸ ۰ ۰ ۶۳


حجت الاسلام پناهیان در در سومین ویژه برنامه آغاز پیاده روی اربعین در مسجد حنانه که با حضور زائرانی که قصد شروع پیاده روی را داشتند سخنرانی کردند که در ادامه گزیده این سخنرانی را می‌خوانید:

اربعین1اربعین2


مسجدمسجد هم کلاس تمرین است.

 هروقت اینجا می آیی از تو پرسیدن کجا می روی بگو میروم تمرین.
امدن به مسجد تمرینی است برای اخلاص، برخلاف کسانی که  علت نیامدن خود را ریا می دانند.
چه بهتر از این که هر کسی هستی در هر مقامی در هر لباسی،

 لابه لای جمعیت فشرده نماز گزاران خود را در محضر خداناچیز می پنداری
امدن به مسجد تمرینی است برای غلبه بر نفس زیرا سرما و گرما و دوری راه مانع از امدن تو نمی شود.
آمدن به مسجد تمرینی است برای همدلی و هم زبانی
آمدن به مسجد  تمرینی است برای شکستن تکبر 
 یا ایهالانسان ما غرک بربک الکریم
می گوید من تنها باشم یا در خوابگاه بخوانم  نماز خود را بهتر می خوانم .در حالی که نمی داند امدن به مسجد تمرینی است برای با هم شدن .نماز گزاران تنها و پراکنده به درد و یاری امام زمان خواهند خورد.


جواد اسدالهی ۹۴-۹-۱۸ ۰ ۰ ۵۹

جواد اسدالهی ۹۴-۹-۱۸ ۰ ۰ ۵۹حجت الاسلام میرباقری
"اگر قبلاً انسان خودش را برای همراهی با ولیّ خدا آماده نکرده باشد، عقب خواهد ماند. سیّدالشّهدا(ع) از ماه‌ها قبل اعلام موضع کردند، یک نمونه آن طِرِمّاح بود که در راه با چند نفر دیگر, به حضرت برخورد کردند (یکی‌دو منزل با کوفه بیشتر فاصله نداشت) حضرت پرسیدند: «وضع کوفه چگونه است؟» گزارشی داد که وضع کوفه خوب نیست، قلوب مردم با شما، اما شمشیرهایشان علیه شماست، ما که از کوفه بیرون می‌آمدیم، در مخلیه، لشکر انبوهی برای جنگ با شما جمع شده بود که تاکنون لشکری به این عظمت و وسعت ندیده بودیم، از آن طرف، طرمّاح برای خانواده‌اش آذوقه می‌برد؛ لذا به حضرت عرض کرد: اجازه بدهید آذوقه‌ها را برسانم و برگردم. حضرت فرمودند: «سعی کن زود بیایی». رفت، زود هم برگشت ولی وقتی به همین منزل رسید، خبر شهادت سیّدالشّهدا(ع) را شنید. از ماه‌ها قبل سیّدالشّهدا(ع) از مدینه خارج شده و اعلام موضع کرده‌اند، بعد از شش ماه که حضرت در محاصره دشمن قرار گرفته، تازه ایشان برای زن و بچه‌اش آذوقه می‌برد! نقطه ضعف بالاتر اینکه به حضرت نصیحت می‌کند ـ به این خیال که حضرت محتاج نصیحت اوست ـ گفت: بیایید به یمن برویم، کوفیان وفادار نیستند من برای شما در کوهستان‌های یمن بیست هزار شمشیرزن آماده می‌کنم تا جنگ را از آنجا شروع کنید. غافل از اینکه بیست هزار شمشیرزن که مثل شما بخواهند آذوقه زن و بچه را بر سیّدالشّهدا(ع) مقدم بدارند, به درد سیّدالشّهدا(ع) نمی‌خورند.
پس اگر با تمام وجود آماده نبوده، مشغول آذوقة زن و بچه و نام و نشان باشیم، مسلّم است که ولیّ خدا تنها می‌ماند."


جواد اسدالهی ۹۴-۹-۰۲ ۱ ۰ ۱۱۹

جواد اسدالهی ۹۴-۹-۰۲ ۱ ۰ ۱۱۹

دانلود آهنگ